۱۳۸۸ اسفند ۸, شنبه

جدیدترین بیانیه میرحسین موسوی: دل خوش نکنند که همه چیز تمام شده است

میرحسین موسوی هشدار داد که راهی برای "حل دفعی و ناگهانی" بحرانی که پس از انتخابات در کشور ایجاد شده وجود ندارد و افزود: "نمی توان یک راهپیمایی مهندسی شده ترتیب داد و دل خوش کرد که همه چیز تمام شده است".

نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری، امروز ۸ اسفند (۲۷ فوریه) در مصاحبه با سایت "کلمه"، لزوم "گسترش آگاهی" در میان اقشار مختلف جامعه و به ویژه "اقشار مستضعف" را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت که برای تحقق این منظور تنها راه "استفاده از خیابان ها" نیست.

آقای موسوی گفت که با توجه به "انحراف شدید صدا و سیما و یکطرفه شدن آن و بسته شدن روزنامه های کشور و زندانی شدن ده ها روزنامه نگار" معتقد است که "ایجاد تشکیلاتی که بتواند چهره های مؤثر را دور هم گردآورد تا به صورت آشکار و در چهارچوب قانون اساسی کار را به پیش ببرند فعلا منتفی است".

افتخار واقعی به شرکت خودجوش مردم در راهپیمایی ۲۵ خرداد و مراسم های بعد از آن است و نه راهپیمایی های مهندسی شده و یا احیانا اجباری با این همه هزینه و فضای امنیتی و ارعاب
میرحسین موسوی
در ۲۴ مرداد گذشته، آقای موسوی از تصمیم خود و همفکرانش برای راه اندازی تشکیلات فراگیری به نام "راه سبز امید" برای پیگری مطالبات مردم خبر داده و تصریح کرده بود که "شبکه‌های اجتماعی خودجوش و خودمختار بی‌شمار و گسترده در سطح جامعه" بدنه‌ این جنبش را تشکیل خواهند داد.

"هر شهروند، یک رسانه"

کاندیدای اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه امروز خود تاکید کرد: "صحنه خیابان ها و آنچه در آن گذشته را باید یکی از راه هایی بشماریم که جنبش سبز تلاش کرده است اهداف و نیات خود را به گوش همه ملت و جهانیان برساند، ولی استفاده از خیابان ها، تنها راه نبوده است".

وی راهبرد "هر شهروند، یک رسانه" و گسترش فعالیت های شبکه اجتماعی "در جهت گسترش آگاهی های سیاسی و اجتماعی" را ضرورتی دانست که جایگزینی برای آن وجود ندارد.

میرحسین موسوی راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را "به شدت" تحت تأثیر حضور جنبش سبز در این راهپیمایی دانست و یادآور شد: "درهیچ سالی این همه نیروی نظامی و انتظامی و امنیتی به خیابان ها آورده نمی شد. برخوردهای خشن و وحشیانه ای که مخصوصا در میدان صادقیه و بعضی نقاط دیگر دیده شد در سال های قبل نبود".

او در پاسخ به سوالی در مورد میزان حضور هوارداران جنبش سبز در راهپیمایی امسال، به "قراینی" چون مقایسه تعداد شرکت کنندگان در این راهپیمایی و "راهپیمایی خودجوش ۲۵ خرداد" و " فضای خالی میدان آزادی" به هنگام سخنرانی محمود احمدی نژاد اشاره کرد.

آقای موسوی افزود: "اگر برای نطام تخمین وزن جمعیتی جنبش سبز اهمیت داشت، جلوی ابراز هویت جمعیت های سبز را نمی گرفت. ولی وحشت از آشکار شدن این هویت و دامنه آن، این فرصت تاریخی را گرفت".

این رهبر اصلاح طلب با اشاره به تاکید مشترک خود و مهدی کروبی برای برگزاری یک راهپیمایی از سوی "جنبش راه سبز" با توجه به اصل ۲۷ قانون اساسی گفت: "افتخار واقعی به شرکت خودجوش مردم در راهپیمایی ۲۵ خرداد و مراسم های بعد از آن است و نه راهپیمایی های مهندسی شده و یا احیانا اجباری با این همه هزینه و فضای امنیتی و ارعاب".

وی با ذکر این که می داند پیشنهادهای او "در شرایط کنونی" توسط حکومت قبول نخواهد شد، همچنین بر خواست خود برای تاسیس "کانال یا کانال های رادیویی و تلویزیونی" برای انعکاس دیدگاه های جنبش سبز پافشاری کرد.

هیچ نظری موجود نیست: